Tielsestraat 92-A
4043JT Opheusden
Nederland
0488-443 695
info@brienissen.nl
Hier vindt u antwoorden op de meest gestelde vragen over appelbomen.
Prijsklasse: € 295 tot € 4.950 incl. BTW
De plataan (Platanus) heeft een ronde, halfopen kroon. Het grote, handvormige blad zorgt voor natuurlijke schaduw en verkleurt geel in de herfst. Op de gladde, grijsgroene bast ontstaan na verloop van tijd mooie afbladderende stukjes schors en witgrijze vlekken. De boomvorm plataan bloeit in mei onopvallend met geelgroene bloemhoofdjes. Hierna kan de boom de hele winter de vruchten, in de vorm van stekelige bolletjes, dragen.
Gratis bezorging vanaf €500,- | 1 jaar plantgarantie | 30+ jaar ervaring
| Bladhoudend | nee |
|---|---|
| Leverbaar in periode | Oktober t/m maart (volle grond) |
| Stamomtrek | 20-25cm, 25-30cm, 30-35cm, 35-40cm, 40-45cm, 50-60cm, 60-70cm, 70-80cm, 80-90 |
| Huidige hoogte | 5-6m, 6-7m, 7-8m, 8-9m, 9-10m |
| Bladkleur voorjaar/zomer | Groen |
| Bloesem | Geen |
| Bodemvochtigheid | Vochtig |
| Kluitdoorsnee Gewicht | 70cm Ø / 250KG, 80cm Ø / 350KG, 90cm Ø / 600KG, 100cm Ø / 800KG, 110cm Ø / 1.000KG, 120cm Ø / 1.250KG, 150cm Ø / 2.000KG, 180cm Ø / 3.500KG |
| Zonlicht | Half zon/schaduw |
| Wind | Verdraagt wind |
Op de gladde, grijsgroene bast ontstaan na verloop van tijd mooie afbladderende stukjes schors en witgrijze vlekken. In de herfst zullen de grote, getande bladeren prachtig geelbruin verkleuren.
De plataan heeft in mei een onopvallende bloeiperiode met geelgroene bloemhoofdjes. Hierna kan de boom de hele winter opvallende bruine ‘doosvruchten’ dragen. Deze zien eruit als een soort stekelige bolletjes.
De plataan is een robuuste boom die goed bestand is tegen wind, droogte, hitte en een kortstondige overstroming. Bovendien groeit de plataan op alle soorten grond, op een droge tot vochtige bodem. Zet de plataan bij voorkeur (half) in de zon. De plataan kan goed gevormd worden als vormboom, in dit geval de dakplataan.
De plataan is een ‘klimaatboom’ die veel voorkomt en op uiteenlopende plekken goed wortelt. De boom zorgt voor een aangenaam fris gevoel in de directe omgeving, filtert fijnstof en slaat verontreinigende gassen op. De boom produceert een lichte vochtigheid en is goed bestand tegen schimmels en insecten.
| Bladhoudend | |
|---|---|
| Leverbaar in periode | |
| Stamomtrek | 20-25cm, 25-30cm, 30-35cm, 35-40cm, 40-45cm, 50-60cm, 60-70cm, 70-80cm, 80-90 |
| Huidige hoogte | |
| Bladkleur voorjaar/zomer | |
| Bloesem | |
| Bodemvochtigheid | |
| Kluitdoorsnee Gewicht | 70cm Ø / 250KG, 80cm Ø / 350KG, 90cm Ø / 600KG, 100cm Ø / 800KG, 110cm Ø / 1.000KG, 120cm Ø / 1.250KG, 150cm Ø / 2.000KG, 180cm Ø / 3.500KG |
| Zonlicht | |
| Wind |